جستجو ورود به سايت    ثبت نام كاربر
    
در خصوص تخصیص سهمیه پلی پروپیلن به واحدهای لبنی
نوشته شده توسط Mis parhazeh در1397/09/10 10:04:26 ق.ظ
تعداد بازدید: 205


 جناب آقای دکترصادقی نیارکی

مدیر کل محترم صنایع غذایی وزارت صمت کشور

با سلام؛

احتراماً به استحضار می رساند چندی است مشکل تامین مواد اولیه تامین کنندگان صنعت لبنیات کشور در خصوص تامین محصولات پتروشیمی جهت تولید ظروف پلاستیکی بسته بندی محصولات لبنی از سوی تولیدکنندگان ظروف پلاستیکی به این انجمن منعکس شده است که بسیاری از آنها علیرغم تایید و ثبت در سامانه بهین یاب به دلیل سهمیه بسیارناچیز قادر به رقابت در بورس در مقایسه با سایر رقبا با سهمیه بسیار بالا نبوده و ناچار به خرید از مواد اولیه از بازار آزاد می باشند که طبعاً باعث افزایش قیمت بهای تمام شده محصولات لبنی شده است. طی مکاتبات مکرر این موضوع به این انجمن انعکاس داده شده است که در ذیل عمده موارد مطروحه آورده شده است:

1. تخصیص تنها 25% سهمیه پلی پروپیلن ظرفیت پروانه بهره برداری به گریدهای نساجی که تنها گریدهای قابل استفاده در صنعت غذا می باشند و اختصاص 75% سهمیه به گروه شیمیایی که به هیچ وجه قابل استفاده در صنعت ترموفرمینگ و خصوصاً در تماس با غذا نمی باشند.

 

2.     تخصیص سهمیه غیرکارشناسی و نجومی به عده ای خاص که به راحتی در تمامی شرایط قادر به   رقابت خواهند بود. این موضوع در برخی گریدها که میزان تقاضا عمدتاً بیشتر از عرضه بوده و تخصیص مواد برمبنای میزان سهمیه صورت می گیرد، دچار مشکل شده است.

لذا درخواست می شود نسبت به بررسی موضوع برای اصلاح و بازنگری مجدد سهمیه ها و مهمتر از آن تخصیص 100% پلی پروپیلن پروانه بهره برداری به گروه های قابل استفاده ( (Food Contact پلی پروپیلن نساجی ، مساعدت لازم را مبذول فرمائید. با سپاس.

 


           غلامرضا قاسمی

رئیس  انجمن صنایع غذایی و

         دارویی مازندران

imageprint
 نظرات


 چاپ   
Copyright 2010 by www.FDA-MAZAND.com  -  Designed by Parmis IT Group